محل تبلیغات شما
من اهوراهستم زاده کرمانشاه,شهرعشاق,شهرکهن وباستانی شیرین وفرهاد

من به کرد بودنم افتخارمیکنم چراکه ازنژاد کاوه اهنگرم کسی که علیه ضحاک ایستاد وانرا سرنگون کرد
همانطورکه فردوسی بزرگ درشاهنامه خود به کاوه اهنگراشاره میکندونژادکردهارا ازکاوه اهنگر میداند
نماد:شجاعت,ایستادگی ومقاومت
شرف خان بدلیسی مورخ قرن دهم درکتاب شرفنامه درموردلفظ کرد میگوید:
لفظ کرد تعبیری ازشجاعت است,چراکه اکثرشجاعان روزگار وپهلوانان نامدارازاین طایفه برخواسته اند
مانند رستم زال که درایام حکومت پادشاهی کی قبادمی زیسته وچون تولد او درسیستان بوده به رستم زابلی اشتهاریافته,وسپس درموردواژه کرد اینگونه نتیجه میگیرد:
واژه کردبه معنی مردجنگی دلیر,مردشمشیرزن ومرد دلاوراست.

اری به راستی مامردمی شجاع,دلیر ومیهن پرستی هستیم که همیشه وهمیشه درفاع ازحفظ خاک کشور وناموس برخواسته ایم.
هشت سال جنگ باعراق مردم کردنشین کرمانشاه وکردستان بادل وجان تااخرین قطره خون از کشورعزیزمان ایران دفاع کردن,هشت سال شهید دادیم برای حفظ خاک کشور برای ناموس برای ایران ولی حالا جز محروم ترین مردمان ایران هستیم
این حق مانیست,این جواب میهن پرستیمان نبود.چرا باید یک کرد نتواند خلبان شود؟
مگرماکردها برای اب وخاک این کشور کشته ندادیم پس چراباید شهروند درجه سوم محسوب شویم؟
چراباید کردها برای نان مجبوربه کولبری باشندتابتوانندشکم زن و بچه هایشان را سیرکنند؟
افسوس که درد دل من یکی دوتانیست وسوال های زیادی در سردارم.

امایک چیزرا بدانید ماکردها انقدرعاشق وطنمان,ایران هستیم که هیچ چیزنمیتواندمارا ازخاک اجدادیمان دور کند ویک روزی رژیم ی سقوط میکندوبه سزای اعمالش میرسد ویک روزی کرد هاباازادی فراوان درکنارفارس ولر وبلوچ بدور از تفرقه وکینه زندگی خواهدکرد.
اهورا ازدیارکرمانشاه وزنده یاد علی اقا جاویدان

کودکان شین اباد ..محروم و مظلووم..صدای انان باشیم

از سیمین می نویسم .چند سطری ..او را که بهبهانی و نیمای غزل می خواندنش نویسنده.

روز دانشجو و پیشینه ان

کشور ,کاوه ,چراکه ,هستیم ,یک ,ویک ,هستیم که ,هشت سال ,ویک روزی ,خاک کشور ,اب وخاک

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

atlysgelu گروه آموزشی درس عربی استان کرمانشاه وبلاگ کودک کتابخانه عمومی قائم آل محمد(عج) beachfjangnaris فروشگاه اینترنتی ساعت زنانه وبلاگ فارسی 93 bedmitikvia Herman's memory درس یازده راه تنددرستی سامسونگ ساپورت